14 грудня 2016, 2Б клас, відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
14 грудня = 2Б клас = відкритий урок, 72 школа Запорожье
Відкритий урок у 2 - Б класі
Українська мова
Вчитель Комшелюк І.Л.
Тема: Будова тексту. Ознайомлення зі складовими частинами тексту, абзацами
Мета: дати учням уявлення про будову тексту, його складові частини. Розвивати мовлення учнів. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
І Організація класу
ІІ Актуалізація опорних знань
1) Відгадування загадки
Все пухнастим снігом вкрила
Луки, річку, гай, дома...
Білий ліс і поле біле –
Значить вже прийшла ... (зима)
- Так, це зима.
- Які ознаки зими ви знаєте? (відповіді учнів)
- А також взимку приходить казкове свято Новий рік. Яке ж новорічне свято без ялинки? От і у нас також є ялинка.
2) Повторення вивченого матеріалу за допомогою ялинки.
(На дошці малюнок ялинки. На ній іграшки. Кожна іграшка має свою назву (звук, буква, речення, текст, на одній ? )
- Подивіться на ялинку. Чим вона незвичайна?
- Так, на ній висять іграшки .
- Назвіть назви іграшок.
- Що таке звук?
- Що таке буква ?
- Що таке речення?
- Що таке текст?
- Як ви думаєте, чому на останній іграшці стоїть знак питання ? (це нове, з чим ми познайомимося на уроці)
- От же приступаймо до роботи.
ІІІ Вивчення нового матеріалу
1. Робота в групах
- Щоб визначити що ховається за знаком питання, нам потрібні слова. Cлова ми знайдемо після роботи в групах. Діти отримують завдання і працюють в групах.
1 група
- Підкресліть зайве слово.
( квітка, будинок, хлопчик, дятел, заєць)
2 група
- Підкресліть зайве слово.
(їхати, поїзд, дощик, їдальня, їжак)
3 група
- Підкресліть зайве слово.
( сім’я, солов’ї, здоров’я, варення, хлоп’ята)
2. Словниковий диктант (із вибраних слів)
Будинок, дощик, варення
3. Визначення теми уроку
Утворення слова, на основі словникового диктанту
- Підкресліть перший склад в кожному слові
- Яке слово утворилося? (будова)
- До якого слова ми можемо віднести це слово? Будова чого? (будова тексту)
4. Запис тему уроку в зошити
Будова тексту
- Тема нашого уроку будова тексту
- Скажіть, а для чого нам потрібно знати будову тесту (відповіді учнів)
- Так, дійсно нам потрібно це знати для спілкування
5. Робота в парах
- От же починаймо
(на листочках завдання)
Розставте цифри в частинах, щоб утворився текст
2. Діти надумали зробити сніговика. Вони дружно взялися до роботи. Хлопці скачали його із снігу, а дівчата допомогли його прикрасити .
3. Сніговичок вийшов на славу.
1. Прийшла зима. Випало багато снігу.
6. Робота з текстом
- Прочитайте першу частину. Про що в ній розповідається ? (прийшла зима)
Як назвати цю частину? (зачин) (запишіть у зошит)
- Прочитайте другу частину. Про що в ній розповідається? Як назвати цю частину? (основна частина) Чому? Запишіть у зошит
- Прочитайте третю частину. Про що в ній розповідається? Як назвати? (кінцівка) Запишіть у зошит.
7. Висновок
На дошці таблиця
Будова тексту
1. Зачин
2.Основна частина
3. Кінцівка
Фізхвилинка
Падає сніжок
ІYЗакріплення вивченого матеріалу
1.Робота з підручником
1) Читання правила –с.82
2) Вправа 213
- Послухайте текст (читають діти)
- Знайдіть зачин
- Знайдіть кінцівку
- Як пишеться кожна частина (з абзацу)
- Запишіть в зошит зачин.
3) Домашнє завдання
с.82 Вправа 214 (знайти в тексті його частини, та списати основну)
2. Творча робота
- А зараз я вам пропоную подивитися відео.
1) Відео (зима – чарівниця)
- Якою ви побачили зиму в цьому відео?
- Чи можна назвати її чарівницею?
3) Складання тексту (робота в групах)
Я пропоную вам три назви. Яка назва підходить більше до відео, яке ви передивилися? ( «Прийшла зима», «Зима – чарівниця», «Скоро Новий рік»)
1. група
- Вам потрібно дібрати зачин
1)Настає зима, і світ навколо змінюється. Морозним подихом вона зачаровує природу.
2) Зима найхолодніша пора року, час хуртовин і сильних морозів.
3) Прийшла зима – весела пора року.
2 група
- Вам потрібно дібрати кінцівку
1) І поки природа спить, зима співає їй колискові пісні протяжними голосами завірюхи.
2) Зима час свят і веселощів. Скоро настане Новий рік!
3) Діти раді зимі!
3 група
- Вам потрібно основну частину
1) Голі дерева мерзнуть на холодному вітру. Тоді зима- чарівниця дарує їм чудові білі одежі з снігового хутра, в яких їм тепло та затишно чекати на тепло. Вона також встелює промерзлу землю пухнастою білою ковдрою, що блищить діамантами у променях яскравого сонця. Річки, озера та моря зима сковує товстою льодовою кригою, щоб вони могли відпочити до весни.
2) Випало багато снігу. Діти вибігли на вулицю. Стали робити сніговичка. Працювали всі дружно. Хлопці качали кулі, а дівчата зробили йому очі, ніс та вдягнули капелюха.
Давайте прочитаємо текст, який у нас вийшов.
Y Рефлексія
- Ось і закінчився наш урок.
- Чи сподобався він вам?
Скоро Новий рік, а наша ялинка не прикрашена. Давайте прикрасимо її новорічними іграшками.