Конспект уроку: « Люби і знай свій рідний край» для 7 класу
Автор розробки: Кирячок Олена Вячеславівна.
Навчальний заклад: Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 72 з поглибленим вивченням хімії та біології.
Клас: 7.
Назва навчальної програми: Навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти)
Тема уроку: «Люби і знай свій рідний край» -розв’язування вправ і задач з теми «Многочлени»
Тип уроку: узагальнення знань і вмінь.
Цілі уроку:
- НАВЧАЛЬНА: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Многочлени»;
- РОЗВИВАЛЬНА:розвивати вміння узагальнювати та робити висновки;
- ВИХОВНА: виховувати любов до рідного міста, своєї школи.
Обладнання: картки з тестовими завданнями, мультимедійна дошка, комп’ютер , презентація.
Тип уроку: узагальнення знань і вмінь.
Хід уроку.
1.Організаційний етап:
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
2. Перевірка домашнього завдання:
а)учитель збирає зошити після уроку;
б)виконання тестових завдань. (слайди 3-10)
1. Назвіть многочлени стандартного вигляду:
|
А |
Б |
В |
Г |
|
4ху3 |
с4-5с+4-с |
5х3-4х+7 |
в5+4-2в+3в5 |
2.Розкрийте дужки і запишіть многочлен у стандартному вигляді:
4а-(2а-в)+(а-3в)
|
А |
Б |
В |
Г |
|
4а-3в |
2а+в |
3а-3в |
3а-2в |
3.Виконайте множення: (у3-3у+3)у
|
А |
Б |
В |
Г |
|
У4-3у2+3у |
У3+3у2+3у |
У3+3у2-3у |
У4+3у2+3у |
4.Виконати множення: (х-1)(7-х)
|
А |
Б |
В |
Г |
|
Х2+8х+7 |
Х2+8х-7 |
-х2-8х-7 |
-х2+8х-7 |
5.Розкладіть на множники: 7ав-14в
|
А |
Б |
В |
Г |
|
7а(в-а) |
2в(а-7в) |
7в(а+2в) |
7в(а-2в) |
6.Розв’яжіть рівняння: 5у2-20у
|
А |
Б |
В |
Г |
|
5; 0 |
4; 0 |
5; 4 |
-5; 0 |
7.Розкладіть многочлен на множники: ав-ас-а2+вс
|
А |
Б |
В |
Г |
|
(а+в)(а-с) |
(а+с)(в-а) |
(а+в)(а+с) |
(в+с)(а-с) |
8.Знайти пропущене слово:
4х-4+3у (січень); 3х4у-6у+х3 (травень); 4у4х-3у4х7 (?)
|
А |
Б |
В |
Г |
|
березень |
вересень |
лютий |
листопад |
Відповіді: (слайд 11)
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
В |
Г |
А |
Г |
Г |
Б |
Б |
Г |
3.Формування мети і завдань уроку:
Любі діти, ви звернули увагу ,що тема уроку: «Люби і знай свій рідний край»?
Що це означає для кожної людини?
-Любити свою домівку, родину…
-Любити і знати історію . видатні місця рідного,найкращого міста – Запоріжжя..
-І звичайно, любити свою рідну школу…
На цьому уроці ми поєднаємо знання, які одержали на уроках,із цікавими фактами життя міста та школи.
4.Удосконалення і застосування знань і вмінь.
1. Гордість Запоріжжя – наш проспект - центральна і найдовша вулиця міста (12,8 км). Формувався проспект протягом усього часу розвитку міста.
(слайд12)
Розв’яжіть задачу: (слайд13)
Назустріч один одному одночасно вирушили пішохід (від Привокзальної площі станції Запоріжжя І) та велосипедист ( від площі поблизу Дніпрогесу) і зустрілися через 48 хв. Знайти швидкість пішохода і велосипедиста, якщо швидкість велосипедиста нв 8 км/год більша ніж швидкість пішохода. Довжина проспекту 12,8 км.
Відповідь: 4км/год; 12км/год (слайд 14)
2.Фонтан «Життя»: Фонтан, побудований на площі Маяковського, вдало поєднав у собі як естетичну красу, так і дивовижне технічне рішення.
Фонтан має найбільшу в Україні кулю, що обертається під дією води. Важить він ------тони і виконаний з найміцнішого запорізького граніту. Його механізм настільки точний і налагоджений, що напір води, що обертає гранітну громадину, – всього 3,5 атмосфери, менше, ніж у водопроводі. А водний прошарок між кулею і його опорою – всього один міліметр. (слайд 15)
Розв’язати рівняння: х-1- (14х-19):19 = 1, ми знайдемо масу сфери фонтану «Життя»
(слайд16)
Відповідь: 3,8 т (слайд17)
3. Найбільший в Європі річковий острів знаходиться на річці Дніпро і входить в межі міста Запоріжжя. Це одне з 7 чудес України – острів Хортиця.
(слайд 18)
Розв’язати рівняння і знайти довжину та ширину острова Хортиця(слайд19)
2х-25-0,8х2+10х=0
Відповідь: 12,5 км; 2,5 км.(слайд20)
4.Рідна школа! Усі знаменні події відбуваються біля нашої груші-оберегу.(слайд21). Існує шкільна легенда, про грушу, яка змінила обличчя школи. Для нас, учнів та вчителів, сш № 72 груша-символ єдності,так як і для всіх мешканців Запоріжжя - славетний дуб.
Задача: Навколо груші розташована клумба, довжина якої на 10 м. більша за ширину, заасфальтували доріжку шириною 10м. Площа доріжки 1000м2. Знайти розміри клумби. (слайд22)
Відповідь: 10м; 20м.(слайд 23)
5.Підсумок уроку
Установіть відповідність(слайд24)
- 9a2-4b2 А 4а2 – 12ав+ 9в2
- 4a2+12ab+9b2 Б 4а2 – 9в2
- (2a-3b)2 В (3а – 2в)(3а+2в)
- (2a-3b)(3b+2a) Г 4а2 +9в2
Д (2a+3b)2
Відповіді: (слайд25)
1.- В; 2-Д; 3- А; 4- Б
6. Домашнє завдання :
Створити та розв’язати задачу, основану на реальних подіях чи фактах із життя м.Запоріжжя або шкільного життя.
.
Використані джерела: 1. Навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти)
- « Усі уроки алгебри, 7 клас» ( автори:С.П. Бабенко; І.С. Маркова ) видавництво6 Харків « Основа» ,2015р.
- uk.wikipedia.org
- yandex.ua/images
- bigtravel.ua

